Május 18-tól nyit az Óbudai Múzeum

2021-05-18

Kedves Látogatóink!

Hosszú hónapok zárvatartása után - terveink szerint - 2021. május 18-tól ismét látogatható az Óbudai Múzeum! A jogszabályok értelmében kiállításainkat, valamint szabadtéri programjainkat egyelőre csak a koronavírus ellen védett személyek, illetve a felügyeletük alatt álló kiskorúak látogathatják, ezért belépéskor kérjük felmutatni a védettségi igazolványt és a személyi igazolványt. A kiállítóterekben továbbra is ajánlott a maszk viselése, valamint kérjük az 1,5 méteres biztonságos távolság megtartását. A látogatási szabályokról a cikkben részletesen tájékozódhat.

Köszönjük együttműködésüket, szeretettel várjuk Önöket ismét múzeumunkban!

EMLÉKRABLÓK NYOMÁBAN ÓBUDÁN

2021-05-08

Az Emlékrablókat Felderítő Nyomozóiroda a segítségedet kéri. De mi ez a szervezet és kik azok az emlékrablók?

Egy mobiltelefonos nyomozós játékra hívjuk a kalandra vágyókat. Az önállóan játszható szabadtéri játékok kiindulópontja az Óbudai Múzeum bejárata, a helyszíne pedig a Fő tér.

Ingyenes városi séták

2021-05-07

Tartsanak ismét velünk városi sétáinkon, amelyek során Óbuda történetének egy-egy izgalmas korszakát barangoljuk be közösen!

2021. május 29., szombat 11.00-13.00 Isten veletek, ti boldog Vendelinek! – Kocsmaséta

Történeti és gasztronómiai sétánkon bepillantunk az óbudai kiskocsmák, vendéglők, kávéházak világába, felidézve a régi óbudai vendéglátás hangulatát.

2021. június 4., péntek 16.00-18.00 Rejtőzködő templomaink, kolostoraink - Régészeti séta

Bár a történelem viharai elsodorták a 11-13. századi Óbuda díszes templomait, lakóházait, és magát a királyi majd királynéi várat is, a séta során megpróbáljuk rekonstruálni a középkori várost.

A sétákon csak védettségi igazolvánnyal lehet részt venni, amelyet a séta kezdetén a Múzeum recepcióján kérünk bemutatni. Maszk viselése ajánlott.

A séták ingyenesek, max. létszám: 15 fő. Regisztráció: programok@obudaimuzeum.hu

A séták részleteiről a cikkben olvashatnak. Szeretettel várjuk Látogatóinkat!

MŰTÁRGYAK ÉJSZAKÁJA - 2021. JÚNIUS 17-19.

2021-05-07

A 2021. június 17-19. között immár ötödik alkalommal megrendezésre kerülő rendezvény Budapest 50 helyszínén, több mint 100 programmal várja a műtárgyak izgalmas világa iránt érdeklődő közönséget. A háromnapos fesztiválon a résztvevők betekintést nyernek a múzeumok, műtermek, galériák és aukciósházak színfalai mögé. Az Óbudai Múzeum az alábbi programokkal várja látogatóit:

2021. június 17., csütörtök 17.00-18.00 Porcelánok a császári udvartól a polgári ebédlőkig és a kávéházi asztalokig. Különlegességek az Óbudai Múzeum porcelángyűjteményéből – Előadás és műtárgybemutató

2021. június 18., péntek 11.00-13.00 Rejtőzködő templomaink, kolostoraink Óbudán - Régészeti séta

2021. június 19., szombat 15.00-16.00 Labirintus, kígyók, létrák: társasjátékaink ősi szimbólumai – Tematikus tárlatvezetés és műtárgybemutató

A programok részleteiről a cikkben olvashat.

Az 194/2021. (IV.26.) Kormányrendelet értelmében programjainkon 18 év felett csak védettségi igazolvánnyal lehet részt venni, amelyet a program kezdetén a Múzeum recepcióján kérünk bemutatni. Maszk viselése ajánlott. Köszönjük együttműködésüket!

A Műtárgyak Éjszakája programjaira jegyvásárlás és regisztráció a fesztivál honlapján: www.mutargyakejszakaja.hu

ONLINE PROGRAMOK

2021-05-07

A személyes találkozásig tartson velünk online! Virtuális tárlatvezetések, műtárgybemutatók, gyerekeknek szóló mesék, valamint nyomtatható játékok várják látogatóinkat!

JÁTÉKOS CSILLAGUTAZÁS - Letölthető társasjáték

2020-12-16

Közeleg legjobb barátod, Egérke születésnapja. Egy különleges ajándékkal szeretnéd meglepni, az univerzum legfinomabb sajtjával. Ehhez be kell utaznod a Tejútrendszert, majd vissza kell jutnod a Földre. A csillagokon és bolygókon át vezető utadon számos kihívás és feladat vár rád. Vajon melyikőtök gyűjti össze a legtöbb sajtot?

Ha készen állsz a csillagutazásra, töltsd le a társasjáték kellékeit, nyomtasd ki a szükséges részeket és már kezdődhet is a játék!