Emlékké nemesedett múlt - Zsidó emlékek Óbudán

2018-11-04

November 4-i időpontunk BETELT! nem tudunk rá több regisztrációt fogadni.

Új sétát indítunk NOVEMBER 11-én 10.00 órától. Erre szintén limitált a csoportlétszám!

Frissítés!!! A november 11-i program is betelt, nem tudunk több regisztrációt fogadni.

Megtekintjük az egykori Zsidó utca, ma Lajos utca 163. szám alatt álló Landherr András tervezte, 1821-ben felavatott zsinagógát. A Goldberger Textilipari Gyűjtemény "A Goldberger..." című állandó kiállítását a séta részvevői ezen a napon ingyenesen látogathatják.

MúzeumCsütörtök

2018-10-25

Időpontok:

október 25. csütörtök 11.00 óra

november 22. csütörtök 11.00 óra

december 13. csütörtök 11.00 óra

Az állandó kiállítás Óbuda történetét a középkortól a 20. század közepéig három jól elkülöníthető, a városképében is markánsan különböző korszakra osztotta, így született meg az „egy város három arca” kiállításcím. Fő célunk, hogy a látogató az egymásra épülő történeti rétegeket, folyamatokat megértse, összefüggéseiben lássa, valamint az egyes korszakokon belül megismerje a jellegzetes Óbudát, azokat az egyedi, a városrészre jellemző életmódbeli, társadalmi helyzeteket, amelyek megkülönböztetik a főváros többi részétől.

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött:

programok@obudaimuzeum.hu

Találkozó az Óbudai Múzeum recepcióján.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Krúdy séta

2018-10-14

Krúdy séta

"Ott szállott partra, ahol lehetett, akár csak egy sekélyes, reménytelen parton is, ahol elhasznált pléh kályhacsövek, lyukas bádog gyermekfürösztő teknők, öregasszonyok megfoltozhatatlan edényei (ibrikei) között, ahol hasznavehetetlen tárgyak között hasznavehetetlennek érezte már önmagát is"

Krúdy Gyula életének utolsó három évét töltötte Óbudán. A séta során felkeressük az itt töltött évek színhelyeit, felidézzük életének meghatározó állomásait. A látogatók részleteket hallhatnak az író óbudai helyszínekről szóló írásaiból.

Helyszín: találkozó az Óbudai Múzeum recepcióján

Időpont: 2018. október 14. vasárnap 10.00

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyre az alábbi elérhetőségeken van lehetőség:
programok@obudaimuzeum.hu
06 1 250-1020

Múzeumok Őszi Fesztiválja - 2018

2018-10-08

Az Óbudai Múzeum és Goldberger Textilipari Gyűjtemény az alábbi ingyenes (regisztráció kötelező!) programokkal kapcsolódik a Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozathoz:

október 6. szombat, 10.00 - A lakótelepek Paradicsoma - Történeti séta az óbudai lakótelepek kialakulásáról

Helyszín: A séta a Vörösvári úti Mc'Donalds épülete elől indul.

október 14. vasárnap, 10.00 - Krúdy séta

Helyszín: a séta az Óbudai Múzeum recepciójáról indul

Regisztráció kötelező: programok@obudaimuzeum.hu, 06 1 250 10 20

október 18. csütörtök, 17.00 - Óbuda A-Z-ig - tárlatvezetés az Óbudai Múzeum "Óbuda - Egy város három arca" című állandó kiállításában

Helyszín: Óbudai Múzeum

Regisztráció kötelező: programok@obudaimuzeum.hu, 06 1 250 10 20

október 20. szombat, 11.00 - Templomok a talpunk alatt - tárlatvezetés az Óbudai Múzeum pincegalériájában

Helyszín: Óbudai Múzeum

Regisztráció kötelező: programok@obudaimuzeum.hu, 06 1 250 10 20

október 28. vasárnap, 10.00 - "A Goldberger..." - Tárlatvezetés a Goldberger Textilipari Gyűjtemény állandó kiállításában

Helyszín: Goldberger Textilipari Gyűjtemény (1036, Budapest, Lajos u. 136-138.)

A lakótelepek Paradicsoma - Történeti séta

2018-10-06

Tudjatok meg mindent a 3. kerület panel lakótelepeinek történetéről!
Miért? Mikor? Hogyan? Kinek épületek?
Még vannak szabad helyek ingyenes szombati várostörténeti sétánkra!
Időpont: október 6. szombat, 10.00
Helyszín: találkozó a Vörösvári úti McDonald's előtt

regisztráció: programok@obudaimuzeum.hu

06 1 250-1020

Budapest Art Week az Óbudai Múzeumban

2017-03-13

A Budapest Art Week egy 2016-ban útjára indított programsorozat, amely új lendületet, iránytűt kíván adni a képzőművészet kedvelőinek, esszenciális kiegészítőjeként a Budapesti Tavaszi Fesztivál klasszikus művészeti programsorozatának. Lehetőséget kínál a bőséges képzőművészeti eseményekben való konkrét eligazodásra. Több mint 60 olyan művészeti eseményt hangol össze, köztük az Óbudai Múzeum programjait, egy hétben, amelyek együtt feltérképezik a képzőművészet aktuális, jelentős, pezsgő helyszíneit.  A Budapest Art Week szélesebb kommunikációs terepen, egy ismert fesztivál keretein belül és új módokon vállalja fel a közönséggel való kapcsolatfelvételt azáltal, hogy egy minőségi válogatást kínál, fókuszál, megkönnyíti az orientációt.

Várjuk szeretettel az érdeklődőket!

Családi felfedező hátizsák

2015-10-23

Városfelfedező hátizsákunk önállóan használható, közös családi játék! Rejtvényes versikék vezetnek állomásról állomásra az Óbudai Múzeumban, majd onnét kilépve a Fő tér környékén, az állomásokon pedig izgalmas feladatok várják a gyerekeket. A hátizsák letét ellenében ingyenesen bérelhető.