Porcelánfestő workshop

2019-06-09

Őszi porcelánfestő workshopok az Óbudai Múzeumban!

A workshopok előtt egy órával ingyenes kurátori tárlatvezetést tartunk a "Törékeny vágyak" című porcelánkiállításunkban, amelyen a workshoptól függetlenül is részt lehet venni. Jelentkezés: programok@obudaimuzeum.hu

Workshop időpontok

• Szeptember 10. kedd 17.00-20.00
  • Szeptember 14. szombat 14.00-17.00

Jelentkezés a programok@obudaimuzeum.hu email címen

Törékeny Vágyak - új időszaki kiállítás az Óbudai Múzeumban

2018-12-12

Hüttl Tivadar gyára és az Aquincum Porcelángyár

Az Óbudai Múzeum új időszaki kiállítása sokoldalúan mutatja be nem csupán a két gyár történetét, hanem betekintést enged a porcelán készítésének technológiájába, újításaiba, kísérleteibe is. A látogató megismerheti a termékpaletta sokszínűségét, változatosságát a királyi, nemesi, családi, kávéházi, szállodai szervizektől a panelházak vitrinjeiben felhalmozódó, mindenki számára ismerős nippekig.

Kurátori tárlatvezetés: 2019. szeptember 10. kedd 11.00-12.15

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: programok@obudaimuzeum.hu

A kiállítás 2019. szeptember 29-ig látogatható.

MúzeumCsütörtök

2018-10-25

Az állandó kiállítás Óbuda történetét a középkortól a 20. század közepéig három jól elkülöníthető, a városképében is markánsan különböző korszakra osztotta, így született meg az „egy város három arca” kiállításcím. Fő célunk, hogy a látogató az egymásra épülő történeti rétegeket, folyamatokat megértse, összefüggéseiben lássa, valamint az egyes korszakokon belül megismerje a jellegzetes Óbudát, azokat az egyedi, a városrészre jellemző életmódbeli, társadalmi helyzeteket, amelyek megkülönböztetik a főváros többi részétől.

Állandó kiállításainkban rendszeresen tartunk tárlatvezetéseket az Óbuda története iránt érdeklődőknek.

Következő időpont: 2019. szeptember 12. csütörtök 11-12 óra között

"Templomok a talpunk alatt". Az egyedi helyszínen, a pincegalériában berendezett állandó középkori kiállításunkban látogatóink megismerkedhetnek a középkori főtéren állt gótikus Szűz Mária templom és az árpád kori Szent Péter templom történetével, alapításával, pusztulásával, valamit Óbuda híres mecénásával, Lokietek Erzsébet királynéval.

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött: programok@obudaimuzeum.hu

Találkozó az Óbudai Múzeum recepcióján.

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

Családi felfedező hátizsák

2015-10-23

Városfelfedező hátizsákunk önállóan használható, közös családi játék! Rejtvényes versikék vezetnek állomásról állomásra az Óbudai Múzeumban, majd onnét kilépve a Fő tér környékén, az állomásokon pedig izgalmas feladatok várják a gyerekeket. A hátizsák letét ellenében ingyenesen bérelhető.