BETELT! - ÚJ IDŐPONTBAN! Pincetúra, kicsit másképp – Ingyenes tárlatvezetés a föld alatt

2022-05-11

ÚJ IDŐPONTBAN! 2022. május 11., szerda 17:00 – 17:45

Helyszín: „Templomok a talpunk alatt” című kiállítás.

A tárlatvezetés ingyenes, az Óbudai Múzeum recepciójáról indul.
Max. létszám: 15 fő.

Óbudai Csillagutazás - óriás társasjáték a múzeumban Óbuda Napja alkalmából

2022-05-07
Sajtból van a hoooold ...
A 2022. május 7-8-i hétvégén pedig ezt a sajtot a gyerekek lehozhatják a holdról Egérkének a múzeum óriás társasjátékában, ahol ők maguk (vagy akár a felnőttek) lehetnek a bábuk. Vajon ki lesz a leggyorsabb, legügyesebb?

A játék leírásáért kattintson a címre!

"Házalóktól a textilmágnásig" - Zsidó iparosok Óbudán, vezetett séta a Séták napja keretében

2022-05-01

Mit csináltak a zsidók Óbudán? Hol, hogyan és miből éltek? Sétáljon velünk vasárnap és fedezze fel Óbuda zsidó arcát!

Részletek a címre kattintva!

Rejtőzködő templomaink, kolostoraink - Régészeti séta Óbudán a Séták napja keretében

2022-05-01

Milyen volt Óbuda a középkorban? Május első vasárnapján megtudhatja, ha velünk sétál a kolostorok, templomok, piacok emlékei közt, és követ minket akár a föld alá is.

Részletekért kattintson a címre!

ÚJ IDŐPONTBAN! Szent Flóriántól Szindbádig – Ingyenes óbudai szoborséta

2022-04-23

ÚJ IDŐPONTBAN! 2022. április 23., szombat 10:00 – 11:30

Helyszín: Óbudai Múzeum – Szentlélek tér, Fő tér – Kórház utca – Templom tér

A séta ingyenes, az Óbudai Múzeum recepciójáról indul.
Max. létszám: 25 fő.

ELMARAD! Szent Flóriántól Szindbádig – Ingyenes óbudai szoborséta

2022-04-09
Időpont: 2022. április 9., szombat 10:00 – 11:30

Helyszín: Óbudai Múzeum – Szentlélek tér, Fő tér – Kórház utca – Templom tér

A séta ingyenes, az Óbudai Múzeum recepciójáról indul.
Max. létszám: 25 fő.

ELMARAD! Pincetúra, kicsit másképp – Ingyenes tárlatvezetés a föld alatt

2022-04-06
Időpont: 2022. április 6., szerda 17:00 – 17:45

Helyszín: „Templomok a talpunk alatt” című kiállítás.

A tárlatvezetés ingyenes, az Óbudai Múzeum recepciójáról indul.
Max. létszám: 15 fő.

UGRAY GYÖRGY (1908-1971) - A polihisztor szobrászművész

2021-11-22

50 éve, 1971. november 21-én hunyt el Ugray György, a tehetséges, sokoldalú és termékeny óbudai szobrász- és képzőművész, aki modern kori polihisztorként számos műfajban kipróbálta magát.

Az erdélyi születésű, eredetileg asztalos végzettségű Ugray György 1926-ban költözött Magyarországra. Az Iparművészeti, majd a Képzőművészeti Főiskolán folytatott tanulmányait követően tehetségére korán felfigyelt a művészi szakma, 1938-tól már a Műcsarnok tárlatain rendszeresen kiállító és jegyzett művész volt. A római Collegium Hungaricum ösztöndíja során olyan mesterműveket alkotott, mint a Flóra, a Primavera, vagy a Piéta. Komoly szakmai és egzisztenciális sikerekkel a háta mögött 1943-ban tért vissza Magyarországra, családjával Óbudán telepedve le, ám pályája nem tudott kiteljesedni. A II. világháborús hadifogságból hazatérve szobrászati kivitelezőként vállalt munkát a Képzőművészeti Alap Kivitelező Vállalatánál.

Saját műalkotásai közül jellemzően történelmi alakjait megformáló művei valósulhattak meg: Czabán Samu (1959), Gyógyítás (1966), Frankel Leó, Dózsa fametszetsorozat (1968), illetve allegorikus alkotásai: Piéta (1940), Olvasó öregasszony (1959), Óbuda (1967), Első anyaság (1969).

Ugray György - bár a római iskola harmadik generációs művészeként mind az olasz, mind a magyar művészet nagy reménységének tartották - nemesi származása és értelmiségi családja miatt a kommunizmus évtizedei alatt a magyar szobrászművészetben nem tudta elfoglalni az őt megillető helyét, életművének kanonizációja az utókor restanciája.

Az Óbudai Múzeum négy bronzalkotás bemutatásával tiszteleg a művész előtt halálának 50. évfordulóján: Fekvő nő lepellel (1960), Háború és Béke (1965), Fekvő nő tükörrel (1960).

Az alkotások 2021. november 22-től 2022. február 16-ig láthatóak.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

EMLÉKRABLÓK NYOMÁBAN ÓBUDÁN

2021-05-08

Az Emlékrablókat Felderítő Nyomozóiroda a segítségedet kéri. De mi ez a szervezet és kik azok az emlékrablók?

Mobiltelefonos nyomozós játékra hívjuk a kalandra vágyókat! Az önállóan játszható szabadtéri játék kiindulópontja az Óbudai Múzeum bejárata, a helyszíne pedig a Fő tér. A résztvevők a Fő tér környékén állomásról-állomásra kalandozva keresik a nyomokat, amelyek elvezetnek az emlékrablók széfjének kódjához és mindeközben nevezetes épületekkel, történetekkel ismerkednek.

A játék végén a széf kódjának megtalálásáért járó, névre szóló „Ügynökigazolvány” a recepción vehető át.

ONLINE PROGRAMOK

2021-05-07

A személyes találkozásig tartson velünk online! Virtuális tárlatvezetések, műtárgybemutatók, gyerekeknek szóló mesék, valamint nyomtatható játékok várják látogatóinkat!

Online elérhető kiadványaink

2021-05-06

Az Óbudai Múzeum számos kiadványa, kiállításvezetője ingyenesen elérhető a Hungaricana közgyűjteményi portálon! Tartsanak velünk, böngésszenek ismét az elmúlt évtized időszaki kiállításai, óbudai történetei között!

A kiadványok megvásárolhatók a múzeum recepcióján, digitalizálva itt érhetőek el.

JÁTÉKOS CSILLAGUTAZÁS - Letölthető társasjáték

2020-12-16

Közeleg legjobb barátod, Egérke születésnapja. Egy különleges ajándékkal szeretnéd meglepni, az univerzum legfinomabb sajtjával. Ehhez be kell utaznod a Tejútrendszert, majd vissza kell jutnod a Földre. A csillagokon és bolygókon át vezető utadon számos kihívás és feladat vár rád. Vajon melyikőtök gyűjti össze a legtöbb sajtot?

Ha készen állsz a csillagutazásra, töltsd le a társasjáték kellékeit, nyomtasd ki a szükséges részeket és már kezdődhet is a játék!