Adventi családi programok

2016-12-01
  • december 4. - Nyulász Péter írós és a Babra alkotóműhely
  • decemmber 10. - Adventi hangolódás

A programok INGYENESEK, de regisztrációhoz kötöttek! :)

Várjuk szeretettel a családokat!

Nézz be hozzánk

2016-05-19

MÚZEUMOK MAJÁLISA 2016 MÁJUS 21-22.

Programjaink

- A Te játékod a mi játékunk kapcsán a múzeum játékgyűjteményének néhány szereplője a majális idejére a múzeumkertbe költözik. Személyes történeteiken keresztül a tárgyak eredete kerül előtérbe, melynek során a sátrunkba látogatóknak a történeteket a megfelelő tárggyal kell összepárosítaniuk.

- "Híresek voltunk Óbudán" 7 évszázad - 10 tárgy - 10 óbudai híres ember. Találd meg az összefüggést!

- "Milyen volt? Ilyen lett!" Közel 100 év távlatából, réges-régi és vadonatúj fotókon kutathatod, hogyan is néznek ki ma a 20. század egykori zegzugos óbudai utcái.

„Színre színt” a hengernyomás technológiájának megismertetése egy, a "A Goldberger..." című kiállításban is működő interaktív játék segítségével, neve: „Színre színt”. A hengernyomást a látogató a helyszínen maga is kipróbálhatja: korabeli mintákat megformáló sablonok segítségével a hengernyomás technikáját imitáljuk textilekkel avagy „Színre színt a gyakorlatban”.

BETELT az Óbudai Múzeum nyári tábora!

2016-05-13

Múzeumi napközi az Óbudai Múzeum szervezésében 2015 június 27-július 1.

Bál a kastélyban - Családi farsangi délelőtt

2016-01-24

2016. január 24-én, vasárnap 10-12 óra között családi farsangi délelőtt az Óbudai Múzeumban! Megidézzük a barokk bálok hangulatát, jelmezes tárlatvezetésünkön Zichy grófnő vezeti végig a kiállításon a gyerekeket, tartunk szerelmi jóslást és elsajátítjuk a legyezőnyelvet is. Végül saját készítésű álarccal vehet részt mindenki az udvari bálon. A program ingyenes. Szeretettel várunk minden családot!

ILYEN VOLT - Századok karácsonya. Családi délelőtt

2015-12-06

2015. december 6-án, vasárnap délelőtt gyerekek és felnőttek is megismerhették a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó szokások eredetét, történetét, miközben időutazást tettek a múzeum állandó kiállításában. Az ingyenes programról az Óbuda Média kisfilmet készített, amely itt tekinthető meg.

Családi felfedező hátizsák

2015-10-23

Városfelfedező hátizsákunk önállóan használható, közös családi játék! Rejtvényes versikék vezetnek állomásról állomásra az Óbudai Múzeumban, majd onnét kilépve a Fő tér környékén, az állomásokon pedig izgalmas feladatok várják a gyerekeket. A hátizsák letét ellenében ingyenesen bérelhető.

A KIRÁLYNÉ VÁROSÁBAN - NYÁRI TÁBOR

2015-06-29

"A királyné városában" című múzeumi napközis táborunkba idén is szeretettel várjuk visszatérő és új táborozóinkat! A tábor időpontja: 2015. június 29 - július 3. Találkozzunk ismét 2015 nyarán!

Régészet Napja 2015. május 30. - Ingyenes régészeti séta

2015-05-29

A Régészet Napja célja a régészet mint tudomány bemutatása, a régészeti kutatások friss eredményeinek népszerűsítése. A résztvevő múzeumok, örökségvédelmi intézmények és egyetemi régészeti tanszékek az ország 30 pontján színes programokkal várják az érdeklődőket. Az Óbudai Múzeumban május 29-én, pénteken elsősorban az iskoláscsoportokat fogadjuk múzeumi régészóránkra, május 30-án, szombaton 10 órától pedig a felnőtteket várjuk középkori várostörténeti sétánkra! Mindkét programunk ingyenes.

Múzeumok Majálisa 2015. május 16-17.

2015-05-17

Idén 20. alkalommal kerül megrendezésre a Múzeumok Majálisa a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében 2015. május 16-17-én. A közel 100 résztvevő múzeum tudományos és szórakoztató programjai ismét több tízezer látogatót várnak! Az Óbudai Múzeum is változatos programokkal készül e hétvégére.

"ÓBUDAI MACSKA-KÖVES" CSALÁDI NAP

2014-07-05

2014. július 5-én, szombaton 10 és 15 óra között ismét családi nap az Óbudai Múzeumban és a Kastélykertben! Lesz itt minden, ami macska! Macskabál, macskakőleves, sőt nyomozunk kövek és macskák után is... A családi napra kicsiknek és nagyoknak is ingyenes a belépés!

Családi nap 2013

2013-07-06

2013. július 7-én, szombaton minden aprót és nagyot szeretettel várunk az Óbudai Múzeum családi napjára!