Múzeumi backstage

2014-10-06

Pályaorientációs foglalkozás a múzeumi világ, a kiállítások mögött álló tudományos és egyéb szakmai munkák megismeréséhez.

Óbuda A-Z-ig

2014-10-06

Átfogó, kifejezetten az iskolai oktatáshoz kapcsolódó tárlatvezetés Óbuda 1000 éves történelmének legfontosabb csomópontjait érintve.

Anyukám világa

2014-04-19

Lakótelepi élet az 1970-es években...

Történelmi fogyasztás – Így költöttünk Óbudán

2014-04-17

A történelmi változások a fogyasztási szokásokat is gyökeresen megváltoztatták. A foglalkozás során megvizsgáljuk a fogyasztási szokások változását a középkortól napjainkig. Mennyiben változtak meg vásárlási hagyományaink, mennyiben tér el mai táplálkozásunk korábbi korszakokétól, miközben végig járjuk Óbuda történetét.

Szőlőhegyről a gyárba

2014-04-17

A századforduló időszaka több olyan változást hozott Óbuda életébe, amely jogi, gazdasági és társadalmi átalakulásokat eredményezett.

Élő múzeum - Várostörténeti séták

2014-04-17

Az óbudai Fő tér és környéke a történelem során mindig kulcsszerepet töltött be. Kulcsfontosságú épületek, események, emlékek köthetőek ide, melyek közül több a mai napig látható, tapintható.
A foglalkozásokat múzeumunk állandó kiállításában indítjuk, majd kilépve a múzeum kapuján tetten érjük a történelem korábbi korszakainak lenyomatait.