TELTHÁZ!!! - Múzeumpedagógiai foglalkozások - ADVENT ÓBUDÁN 2018

2018-11-27

Frissítve: TELTHÁZ!!!

2018. 11. 27. - 12. 19. között az Óbudai Múzeumban

• Játékok karácsonya 1-2. évfolyamos osztályoknak: A „Játék a városban” című kiállításunk tárgyainak aktív bevonásával körbejárjuk az adventi időszak szokásait és hagyományait.
  • Századok karácsonya 3-4. évolyamos osztályoknak: A foglalkozás során a helytörténeti kiállításunk tárgyait segítségül hívva megismerjük az ünnepkör történetét.

További információk, időpontfoglalás és regisztráció ügyében keresse Diamant Lívia múzeumpedagógust a diamant.livia@obudaimuzeum.hu vagy a 061-250-1020 telefonszámon.

Hercegnőből királyné

2014-10-01

1334-et írunk. Piast Erzsébet királyné óbudai udvarában már javában folynak a klarissza kolostor és templom építési munkálatai. Ki volt ez a lengyel hercegkisasszonyból magyar királynévá lett asszony?

Kincsek a föld mélyén

2014-04-17

A foglalkozás során gyereknyelven mutatjuk be, milyen egy régészeti feltárás. Ebben segítségünkre lesz "in situ" ásatási helyszínünk, ásatási ládánk és középkori óbudai épületek 3D rekonstrukciói is.

A bálterem titkai

2014-04-08

A Zichy kastély egykori lakója Berényi Erzsébet elevenedik meg a foglalkozás során, a gyerekekkel közösen bált szervezünk, miközben a grófné bemutatja milyen egy igazi barokk főúri család élete.