Carpet of Flowers - Akvarellfestő workshop

2020-10-02

Carpet of Flowers - Akvarellfestő workshop

Akvarellfestő workshopunkon finom szépségű, légies virágok, növények, termések, virágcsendéletek festésére kínálunk lehetőséget! Inspirációként hathatnak a „Bán&Lazetzky – egy óbudai művészcsalád” című kiállításunkon előzetesen megismert mestermunkák, de régóta áhított ötletek megvalósítására is lehetőséget nyújtunk.

A program 16 órától kezdődik egy rövid kurátori tárlatvezetéssel a „Bán&Lazetzky – egy óbudai művészcsalád” című kiállításunkon. Ennek keretében a virágábrázolást, valamint annak témavariánsait, a gyümölcs- és terméskompozíciókat (gesztenye, makk, mogyoró, mákgubó) helyezzük a középpontba. A kurátor elméleti szinten mutatja be a különbséget az egymástól eltérő céllal és szándékkal készült művészi virágcsendélet és a megtervezett gyári mintarajz között. Rámutat azokra a különbségekre, amelyek az akvarellfestési technikán belül egy kiállításra készült individuális műalkotás esetében, valamint egy alkalmazott művészeti céllal, adott felhasználási területre szánt akvarellképen jelentkezhetnek.

Megszerzett tudásunkat – rövid szünetet követően – 17 órától a gyakorlatban is kamatoztatjuk.

A workshop során megismerkedünk a képszerkesztési alapelvekkel, a kép felépítésének lépéseivel, valamint az alapvető eszközökkel, papírfajtákkal és vizes festési eljárásokkal. A kompozíció megtervezéséhez, felépítéséhez, valamint annak elkészítéséhez szakavatott iparművész nyújt segítséget. Első lépésként egy gyakorló vázlatkép elkészítésével próbáljuk ki az akvarelltechnikát, a festék- és ecsetkezelést. Ezt követően az iparművész által bemutatott műalkotások, a kiállításon látható virág- és termésminták, valamint a saját ötletek nyomán megtervezzük és megfestjük egyedi alkotásunkat.

Az alkotói folyamatba történő betekintés és a gyakorlati tapasztalatszerzés hozzájárulhat ahhoz, hogy immár más szemmel tekintsünk az akvarellfestményekre, és felmérhessük a remekművek valódi kvalitását.

Workshopunkat vezeti: Szentgáli-Varga Szilárd akvarellfestő iparművész, porcelán mesterfestő

Időpontok

2020. október 2., péntek 16-20 óráig

2020. november 6., péntek 16-20 óráig

Max. létszám: 12 fő

Ára: 4.600 Ft/fő/alkalom, mely tartalmazza az összes alapanyag és eszköz árát, és a workshop előtti tárlatvezetést.

Jelentkezés a programok@obudaimuzeum.hu email címen, a számlázási név és cím megjelölésével. A részvételi díjat a visszaigazolt jelentkezést követően egy összegben kérjük átutalni az Óbudai Múzeum 12001008-01049903-00100009-es számlaszámára. A számlát a workshopon adjuk át a résztvevőknek vagy postázzuk.

Az elkészült festményt száradást követően lehet hazavinni, kedden 10 órától. A festmények névre szólóan az Óbudai Múzeum recepcióján vehetők majd át, nyitvatartási idő alatt.

Szeretettel várjuk alkotókedvű látogatóinkat!