„Lipem-lopom a szőlőt...” - nyomozás a múzeumban

2020-07-13

A csoportos nyomozójáték keretében a Borkirály eltűnt borának nyomába eredünk. Az állomásokon keresztülhaladva játékosan felfedezzük a kiállításban a szőlőművelés, a kádármesterség, a szatócsbolt és a kisvendéglők egykori óbudai világát. Vallomásokat olvasunk, megfejtünk rejtvényeket és titkosírást.

Helyszín: Óbuda – egy város három arca c. kiállítás

Ajánlott korosztály: 4. osztály

Kis létszámú csoport esetén (max. 20 fő) egyes szereplők bőrébe bújhatnak a gyerekek, jelmezt és szöveget kapnak. A szereplők mellett a nyomozáson is mindenki egyéni feladatot és szerepet kap. Foglalkozás időtartalma: 50 perc

Ha 20 fő fölött érkeznének, akkor csoportbontásban dolgozunk. Ebben az esetben míg a csapat egyik fele a múzeumpedagógussal tart a foglalkozáson, a másik fele önállóan tudja megtekinteni a "Játék a városban" című kiállítást, majd a két csapat cserél. A foglalkozás időtartalma: 2x50 perc a kiállításban.

Jelentkezés:

Szundi Anett, múzeumpedagógus