„Gyertek haza libuskáim!” - Márton-napi foglalkozás

2020-07-13

Képzeljük el, hogy a múzeumba költözött egy kis libapásztorlányka a kislibáival. Ám a baba útközben sajnos elveszítette a kislibáit. A gyerekek segítségét kérjük, hogy közösen megkeressük őket! A foglalkozás során a játékon keresztül ismerhetjük meg a kiállítást, az ott bemutatott tárgyakat és a Márton-napi szokásokat. Utunkat mondókák és énekek kísérik.

Helyszín: "Óbuda – egy város három arca" c. kiállítás

A foglalkozáson 15 főt tudunk fogadni. Ebben az esetben a foglalkozás menete a következő: 30 perc foglalkozás a kiállításban + 30 perc kézműves alkotómunka.

Ha 15 fő fölött érkeznének, akkor csoportbontásban dolgozunk. Ebben az esetben a csapat egyik fele a múzeumpedagógussal tart a foglalkozáson, a másik fele pedig önállóan tudja megtekinteni a "Játék a városban" című állandó kiállításunkat, majd a két csapat cserél. A foglalkozás menete a következő: csoportonként 30 perc foglalkozás a kiállításban. Kézműves alkotómunkát 15 fős létszám felett nem tudunk biztosítani.

Jelentkezés:

Szundi Anett, múzeumpedagógus