2020 porcelánfestő workshopok

Óbudai Múzeum

2020-01-25

Porcelánfestő workshopok az Óbudai Múzeumban!

Workshop időpontok

• január 25. szombat 11.00-14.00 - TELTHÁZ
  • február 15. szombat 11.00-14.00 - TELTHÁZ
  • március 7. szombat 11.00-14.00 - nőnapi workshop 1.0* - TELTHÁZ
  • március 8. vasárnap 11.00-14.00 - nőnapi workshop 2.0*

Részvételi díj:

• 5000 Ft/fő/1 alkalom
  • DUÓ+ akció: 4500 Ft/1fő/alkalom (minimum 2 fő együttes jelentkezése és befizetése esetén)
  • *A nőnapi workshop bérlet 2 alkalom/fő kedvezményesen 9000ft (március 7. és 8.)

Létszám: min. 4 fő/foglalkozás, max. 12 fő/foglalkozás

Jelentkezés a programok@obudaimuzeum.hu email címen, a számlázási név és cím megjelölésével.

A részvételi díjat a sikeres és visszaigazolt jelentkezést követően egy összegben kérjük átutalni az Óbudai Múzeum 12001008-01049903-00100009-es számlaszámára. A számlát a workshopon adjuk át a résztvevőknek vagy postázzuk.

A foglalkozás időtartama 3 óra, az elején rövid porcelántörténeti bevezetővel, festési bemutatóval, a festéshez szükséges alapanyagok, eszközök ismertetésével. Ezt követően a résztvevők saját ötleteiket valósíthatják meg egy porcelántárgyon, amelyet a helyszínen, többféle forma közül választhatnak ki (pl. csészék, tányérok, váza, stb.). Égetést követően a megfestett porcelán mosogatógépálló és mikróba tehető! A foglalkozáson a legjobb minőségű alapanyagokkal, festékekkel dolgozunk, amelyeket jelenleg Herenden és Hollóházán is használnak.

A workshop áráról fent téjékozódhat, amely tartalmazza a program teljes költségét (az összes eszköz és festék díját, a festeni való fehér porcelánt, a szakmai bemutatót, az égetés költségét.

A workshopot vezeti:

Szentgáli-Varga Szilárd, porcelán mesterfestő

Szentgáli-Varga Szilárd a Herendi Porcelánmanufaktúrában eltöltött 15 év alatt sajátította el a porcelánfestő szakma mesterfogásait, majd a leghíresebb nyugat-európai porcelánmanufaktúrákba tett tanulmányútjain képezte tovább magát. Művészeti arculata kialakulásában meghatározó szerepet játszottak a Meisseni Manufaktúrában, a Müncheni Művészeti Akadémián, a Berlini Királyi Manufaktúrában, valamint a Nymphenburgi Manufaktúrában eltöltött porcelánfestészeti tanulmányok. Művészi munkái hazai és külföldi gyűjteményekben egyaránt nagy számban találhatók, ám emellett szívesen és gyakran tart porcelánfestészeti bemutatókat, foglalkozásokat gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.