FOLYTATJUK - Porcelánfestő workshop

Óbudai Múzeum

2019-10-01

Nem bírunk leállni, folytatjuk :)

Porcelánfestő workshopok az Óbudai Múzeumban!

Workshop időpontok

• október 19. szombat 11.00-14.00 ELMARAD
  • november 10. vasárnap 11.00-14.00 - TELTHÁZ
  • november 30. szombat 11.00-14.00 - ADVENT 1.0 - TELTHÁZ
  • december 7. szombat 11.00-14.00 - ADVENT 2.0
  • december 8. - vasárnap 11.00-14.00 - ADVENT 3.0

Részvételi díj:

• 5000 Ft/fő/1 alkalom
  • DUÓ+ akció: 4500 Ft/1fő/alkalom (minimum 2 fő együttes jelentkezése és befizetlse esetén) vagy 2*4500FT/1fő/ minimum 2 alkalom
  • Hármas BÉRLET akció: 12.000 ft/fő/3 alkalom
  • ADVENTI BÉRLET akció: 8000ft/fő/2alkalom (2db nem TELTHÁZAS adventi foglalkozásra)

Létszám: min. 4 fő/foglalkozás, max. 12 fő/foglalkozás

Jelentkezés a programok@obudaimuzeum.hu email címen, a számlázási név és cím megjelölésével.

A részvételi díjat a sikeres és visszaigazolt jelentkezést követően egy összegben kérjük átutalni az Óbudai Múzeum 12001008-01049903-00100009-es számlaszámára. A számlát a workshopon adjuk át a résztvevőknek vagy postázzuk.

A foglalkozás időtartama 3 óra, az elején rövid porcelántörténeti bevezetővel, festési bemutatóval, a festéshez szükséges alapanyagok, eszközök ismertetésével. Ezt követően a résztvevők saját ötleteiket valósíthatják meg egy porcelántárgyon, amelyet a helyszínen, többféle forma közül választhatnak ki (pl. csészék, tányérok, váza, stb.). Égetést követően a megfestett porcelán mosogatógépálló és mikróba tehető! A foglalkozáson a legjobb minőségű alapanyagokkal, festékekkel dolgozunk, amelyeket jelenleg Herenden és Hollóházán is használnak.

A workshop áráról fent téjékozódhat, amely tartalmazza a program teljes költségét (az összes eszköz és festék díját, a festeni való fehér porcelánt, a szakmai bemutatót, az égetés költségét.

A workshopot vezeti:

Szentgáli-Varga Szilárd, porcelán mesterfestő

Szentgáli-Varga Szilárd a Herendi Porcelánmanufaktúrában eltöltött 15 év alatt sajátította el a porcelánfestő szakma mesterfogásait, majd a leghíresebb nyugat-európai porcelánmanufaktúrákba tett tanulmányútjain képezte tovább magát. Művészeti arculata kialakulásában meghatározó szerepet játszottak a Meisseni Manufaktúrában, a Müncheni Művészeti Akadémián, a Berlini Királyi Manufaktúrában, valamint a Nymphenburgi Manufaktúrában eltöltött porcelánfestészeti tanulmányok. Művészi munkái hazai és külföldi gyűjteményekben egyaránt nagy számban találhatók, ám emellett szívesen és gyakran tart porcelánfestészeti bemutatókat, foglalkozásokat gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.