Adventi Múzeumi Családi Nap 2018 - ADVENT ÓBUDÁN

Advent első vasárnapján 10.00-12.30

2018-12-02

INGYENES Adventi családi nap az Óbudai Múzeum „Játék a városban” című játéktörténeti kiállításban kisgyermekes családoknak

ADVENT ELSŐ VASÁRNAPJÁN

Információk és regisztráció: gyermekprogram@obudaimuzeum.hu

• 10.00 – 11.00 – Játékok karácsonya – családi foglalkozás

A „Játék a városban” című kiállításunk tárgyainak aktív bevonásával körbejárjuk az adventi időszak szokásait és hagyományait. Miket sütünk, főzünk karácsonykor? Milyen eszközöket használtak régen egy karácsonyi vacsora elkészítéséhez? Milyen díszeket akasztottak a fákra hajdanán? Milyen ajándékokat kaphattak a gyerekek szülei, nagyszülei? Többek közt ezekre is fény derül a tematikus múzeumi óra során. A foglalkozás végén karácsonyi alkotásunkat is elkészítjük.

• 11.00 – 12.30 – Karcolj karácsonyt! - családi foglalkozás

Egyedi grafikájú karácsonyi üdvözlőlap készítés kicsiknek és nagyoknak. Ajánlott korosztály: első osztályos kortól