Adventi családi programok

2016-12-01

,,Játékok a Fa alatt" - INGYENES adventi családi foglalkozás
december 4. - BRONZ vasárnap :)

10.00 óra – Nyulász Péter író, költő Mi az, ami Zsubatta? interaktív verses foglalkozása
A kisebb korosztálynak (5 - 8 éveseknek) szóló mondókázós-verselős foglalkozás a költő Zsubatta, a Baba bab, valamint a Miazami - Miazmég kötetek alapján, amelynek során a gyerekek megtanulhatnak egy-egy verset, mondókákat, láthatnak versekből készült rajzfilmeket, és persze játszunk a kitalálósokkal is.

11.00 óra – Interaktív tárlatvezetés a „Játék a városban” című állandó kiállításban családoknak

A délelőtt folyamán a kiállítás külön termében kreatív kézműves workshopra várjuk a kicsiket és kicsit nagyobbakat.
A programon való részvétel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a bartok.linda@obudaimuzeum.hu címem lehet.

,,Játékok a Fa alatt" - INGYENES adventi családi foglalkozás az Óbudai Múzeumban :)

December 10-én 10.00 -12:30

Az ünnepi hangulatébresztés adventi elcsendesüléssel kezdődik régmúlt korok tárgyai között. Dallamok és illatok ölelésében beszélgetünk a várakozásról és a karácsonyi csodáról az óbudaiaknak már ismerős helytörténeti kiállításban. Majd átsétálunk az új állandó kiállítás terébe és a vitrinben őrzött játékok által előhívjuk az ajándékozás örömének titkát. A játékkiállításban folytatódik a karácsonyvárás hasznos és ékes, játékos és díszes tárgykészítéssel, amelyre szeretettel várjuk a családokat.

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az andrasi.erika@obudaimuzeum.hu e-mail címen lehet.