Tripláz az Óbudai Múzeum

Játékkiállítás nem csak gyerekeknek az Óbudai Múzeumban

2016-06-21

Népessy Noémi igazgató a kiállítás megnyitóján hangsúlyozta, hogy az intézmény a mostani „Játék a városban”tárlattal együtt három állandó kiállítással gyarapítja a kerület kulturális palettáját, a korábbiakban megnyitott „Egy város, három arca”helytörténeti tárlat , valamint a Goldberger Textilipari Gyűjtemény, „a Goldberger” című  tárlat mellett.  A triplázó Óbudai Múzeum a fővárosban egyedülálló állandó játéktörténeti kiállítása az 1990 évek előtti polgári játékkultúrát színesen, izgalmasan kialakítva, interaktív elemekkel tűzdelve hozza el a látogatóknak.

A tárlat megnyitóján Népessy Noémi igazgató elmondta, hogy az Óbudai Múzeum már többször adott otthont különböző időszaki játékkiállításoknak. 2013-ban újra megfogalmazódott az igény mind a látogatók, mind pedig a múzeum részéről, ezúttal azonban újabb területeket is be kívánt vonni a tárlat kialakításához a múzeum szakmai vezetése. A megfogalmazódott kiállítótér és tárlat megvalósítását Bús Balázs polgármester is támogatandónak vélte, így  nagyrészt önkormányzati, valamint EMMI támogatással a teljes gyűjtemény legizgalmasabb elemeit összeválogatva közel 1200 darabot felvonultató tárlatot hoztak létre mintegy 330 négyzetméteren.

Forrás: obuda.hu