Múzeumok Éjszakája 2016. június 25.

2016-06-10

2016. június 25. 16:00-01:00 óráig
PROGRAMOK

*A programok Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogathatók, amelyet nálunk, vagy bármely hivatalos értékesítési ponton megvásárolhattok.

16.00-17.00 Magyar népmesék-A Fantáziamalom Családi Színház előadása – Kobuci Kert
Igazi családi színház. Három magyar népmese jelenik meg kivételesen egyedi, interaktív előadásban. Itt minden kimondott szó megelevenedik, a néző akár szereplővé is válhat.

17.00 – 20.00 Borarti for kids – JÁTSSZUNK VÁROST!
A „JÁTÉK A VÁROSBAN” című kiállítás város tematikájában újrahasznosítható tárgyakból, alapanyagokból a saját képzeletüket és önállóságukat használva alkothatnak fiatal látogatóink. Végeredményként létrejön a város. Élmény és alkotás az Óbudai Múzeumban.

18.00-01.00 Élő interpretációs tárlatvezetés - „ÓBUDA - EGY VÁROS HÁROM ARCA”
Ezen az éjszakán életre kelnek Óbuda múltjának történelmi személyiségei, akik végigkísérik a látogatókat Óbuda nevezetes történelmi korszakaiba.

Szubjektív tárlatvezetés - „JÁTÉK A VÁROSBAN”
17.30 – Varró Dániel – költő, műfordító
19.00 – Szabó T. Anna – költő, műfordító
22.00 – Poós Zoltán – író, költő, újságíró
A művészek szemszögéből ismerhetik meg a látogatók az Óbudai Múzeum „JÁTÉK A VÁROSBAN” című vadonatúj állandó kiállítását. A programon való részvételhez előzetes regisztráció szükséges a bartok.linda@obudaimuzeum.hu email címen vagy a 061 250 10 20 telefonszámon.

20.00-21.30 Mystery Gang koncert – Kobuci Kert
1998-ban alakult rockabilly trio. A Mystery Gangre olyan zenéjükből áradó fékeveszett szabadság és zabolátlan életérzés jellemző, amely csakis ezektől a hiteles fazonoktól fogadható el maradéktalanul. A banda az ötvenes évek Amerikáját, óriási hangulatot és garantált jókedvet biztosít a Múzeumok Éjszakája közönségének.

23.00-0.00 Tematikus Tárlatvezetés – „JÁTÉK A VÁROSBAN”
A tárlat kurátora a városi színtereken keresztül a kiállított tárgyakhoz kapcsolódva mutatja be a múzeum nem rég nyílt állandó kiállítását.

A programokról további információ: Az Óbudai Múzeum Facebook oldalán és +36 1 250-1020 telefonszámon