Múzeumok Őszi Fesztiválja 2015

2015-09-28

2015. szeptember 28-november 15. között kerül megrendezésre ismét a Múzeumok Őszi Fesztiválja országos rendezvénysorozat, színes, szórakoztató, egyedi programokat kínálva. Az Óbudai Múzeumban a szenttté avatások szakértője, egy hivatásos zarándok és városfelfedező séta várja a széles nagyközönséget.

Programjaink:

2015. október 15. csütörtök 18 óra

Isten ügyvédei: a szentté avatások szakértői - előadás

Különleges és ritka mesterség a posztulátoré: ő a boldoggá és szentté avatási eljárások szakértője. Kovács Gergely okleveles posztulátor előadása révén belepillanthatunk abba a hosszú folyamatba, amely az első csoda megtörténtétől a Vatikánig tart. Az előadás után lehetőség van a kötetlen beszélgetésre.

Előadó: Kovács Gergely okleveles posztulátor

Az előadás ingyenes, csak a kiállítás belépőjegyét kérjük megváltani.

2015. október 18. vasárnap 15 óra

"Az emlékké nemesedett múlt…" Zsidó emlékek Óbudán - Várostörténeti séta

Az óbudai zsidó közösség története a középkorban kezdődött, majd a törökök kiűzése után, a 17. században a Zichy uradalom területére visszatelepülő lakosok között nagyon hamar megjelentek az izraeliták is. A szabad királyi városokban nem telepedhettek le, Óbuda viszont befogadta őket. A 18. század utolsó harmadára Óbuda lett a korbeli Magyarország egyik legnépesebb zsidó közössége. Sétánk során felidézzük azokat az eseményeket, felkeressük azokat a helyszíneket, bemutatjuk azokat az egykori intézményeket, amelyek Óbuda zsidó közösségét alakították, meghatározták. Sétánk végén pedig belülről is megtekintjük az Óbudai Zsinagógát.

A sétát vezeti: Felbermann Judit, az Óbudai Múzeum igazgató-helyettese

Időtartam: 90 perc

A séta ingyenes, találkozó az Óbudai Múzeum recepcióján (bejárat a Szentlélek tér felől).

2015. október 29. csütörtök 18 óra

Úton. Mindig zarándok - előadás

"Aki zarándokol, jó úton van." Madari Gyula mestersége maga a zarándoklat. A Makrovilág Zarándok Utazási Iroda alapítója 25 év tapasztalatát adja át célokról, motivációkról, élményekről, úton levésről. Az előadás után lehetőség van a kötetlen beszélgetésre.

Előadó: Madari Gyula, egyetemi oktató, a Makrovilág Zarándok Utazási Iroda alapítója

Az előadás ingyenes, csak a kiállítás belépőjegyét kérjük megváltani.

A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja honlapján itt érhető el.

Bővebb információ a programokról:

Polgár Mónika: polgar.monika@obudaimuzeum.hu vagy 1/250-1020

A Goldberger Textilipari Gyűjtemény programjairól itt olvashat.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!