Kincsek a föld mélyén

2014-04-17

Kiállításunkban gyereknyelven mutatjuk be, milyen egy régészeti feltárás, hol, és miért pont ott kezdenek el kutatni a szakemberek, majd miként kerülnek a tárgyak az ásatásokról a múzeumokba? Ebben segítségünkre lesz egy eredeti, „in situ” régészeti ásatási helyszín, amely a kiállítás padlózatát megbontva mutat be három különböző történeti korszakot. Múzeumi interaktív ásatási ládánk segítségével megtanuljuk a precíz tárgykiemelést és gyakoroljuk az előkerült leletek összeillesztését, hiszen fontos információt hordozhat akár egyetlen apró töredék is! A foglalkozás végén pedig középkori óbudai templomokról és a királynéi várról készült háromdimenziós rekonstrukciókon vizsgáljuk, a tudományos munka során megszerzett rengeteg információ hogyan áll össze egésszé.

Időtartam: 60 perc