Élő múzeum - várostörténeti séták

2014-04-17

Az óbudai Fő tér és környéke a történelem során mindig kulcsszerepet töltött be. Kulcsfontosságú épületek, események, emlékek köthetőek ide, melyek közül több a mai napig látható, tapintható.
A foglalkozásokat múzeumunk állandó kiállításában indítjuk, majd kilépve a múzeum kapuján tetten érjük a történelem korábbi korszakainak lenyomatait. Megtudjuk az egyes emlékek mikor milyen szerepet töltöttek be Óbuda életében, mindig is ott álltak e ahol ma, és mit jelentettek Óbuda lakosságának egykor és mit jelentenek ma. A séta során előkerülhetnek a diákok saját emlékei is, a személyes kapcsolatok épp úgy teret kapnak, mint a diákok korábbi iskolai ismeretei.

Választható korszakok és témák:

Középkor

Barokk

Dualizmus

Krúdy Gyula emlékei

Élő múzeum - Várostörténeti séták

2014-04-17

Választható korszakok és témák:

Középkor

Barokk