Óbudai Múzeum és Könyvtár múzeum-és könyvtárpedagógiai foglalkozásai óvodásoknak és iskolásoknak

2014-04-06

A TÁMOP 3.2.11/10-1/KMR pályázat keretében megrendezésre kerülő múzeum-és könyvtárpedagógiai foglalkozásokat az intézmény Uniós pályázati támogatásból valósítja meg. A pályázatban támogatott programok a résztvevők számára ingyenesek.

A foglalkozások két helyszínen zajlanak majd. Az Óbudai Múzeumban összesen 4 témahét és 4 témanap kerül megrendezésre a 2011/2012-es tanévben, melyen általános iskolás, valamint a gimnazista diákok vesznek majd részt. A Platán Könyvtárban 3 féle szakkör foglalkozásain vehetnek majd részt az óvodás, illetve általános iskolás korú gyermekek.

A foglalkozások során a gyermekek különféle pedagógiai módszerek alkalmazásával - a kooperatív pedagógiától kezdve a szerepjátékon át a drámapedagógiáig - ismerik meg az Óbudai Múzeum állandó kiállításának anyagát és ezen keresztül Óbuda történetét, illetve betekintést nyernek a könyvek, könyvtár és a könyvtárhasználat számukra titokzatos és rejtélyes világába.

Együttműködő partnereink:

Aquincum Általános Iskola

Első Óbudai Általános Iskola

Gyermekvilág Óvoda három tagintézménye

Óbudai Gimnázium

Óbudai Nagy László Általános Iskola

Szentistvántelepi Általános Iskola

A pályázat megvalósítási ideje 2012. augusztus 31-én zárult.