Múzeumok Őszi Fesztiválja 2013

2013-10-01

Kulturális tereink másként

Séták Óbuda múltjában

Óbuda „minden magyar városok nagyapja”- írja Krúdy Gyula. S valóban: Óbudán végig lehet élni az egész magyar történelmet a római kortól egészen napjainkig. Kilépve a múzeum falai közül felfedezzük a középkori Óbudát, a barokk kori Zichy uradalmi központ építészeti örökségét, a városegyesítés korabeli épületeket és a Krúdyt megihlető helyszíneket. Kerékpárra pattanunk és bejárjuk a gázgyári lakótelep utcáit.

Barokk séta Óbudán
Időpont: október 13. 15 óra
Krúdy-séta Óbudán
Időpont: október 20. 15 óra
Középkori séta Óbudán
Időpont: október 27. 15 óra

A programokra regisztrálni a +36 1 250-1020-as számon vagy a toth.anita@obudaimuzeum.hu e-mail címen lehet.

MÚZEUMOK DÉLIDŐBEN

Kötetlen hangulatú múzeumi séták Óbuda történelmében

2013. október 1., kedd 14 óra:

FEJEDELMEK, URALKODÓK, FÖLDESURAK ÓBUDÁN - Árpád fejedelem, I. (Nagy) Lajos, Piast Erzsébet, Zichy-család

2013. október 3., csütörtök 14 óra:

VÁLYOGHÁZBÓL PANELBE - Az életkörülmények és a lakáskultúra változásai egy évszázad alatt

2013. október 8., kedd 14 óra:

A ZICHYEK KORA - A barokk narancstól a füstölgő gyárkéményig

2013. október 17., csütörtök 14 óra:

EGY ÓBUDAI HÁZIASSZONY NAPJA KRÚDY KORÁBAN - Krúdy Óbudája, polgári konyhák, életképek

2013. október 22., kedd 14 óra:

A KÖZÉPKORI PIACTÓL A FLÓRIÁN ÜZLETKÖZPONTIG - Avagy hogyan és mit vásároltak elődeink?

Helyszín: Óbudai Múzeum állandó kiállítása

A programok 30-40 percesek, ingyenesek, de kérjük, részvételi szándékukat előre jelezzék az 1/250-1020-as telefonszámon.

„A LÁMPÁS ÉN VAGYOK” – TANÁROK ÉJSZAKÁJA

Miért izgalmas a hely története? Jó-e tudni, kik vagyunk, honnan jöttünk, hová tartozunk? Milyen nehézségekkel kell megküzdenünk otthonunk, szűkebb hazánk múltjának kutatásában? Milyen kihívásokat tűzhet ki maga elé a hely történetét kutató, bemutató múzeum? Milyen megközelítési módokat kínál mindezekhez pedagógusok számára?

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében október 11-én közös délutánra-estére invitáljuk Önöket az Óbudai Múzeumba és az újonnan megnyílt Goldberger Textilipari Gyűjteménybe.

A lámpás én vagyok elnevezésű program során kifejezetten pedagógusoknak szóló "múzeumok éjszakájára" kerítünk sort, amely nem is annyira éjszaka, mint inkább néhány együtt eltöltött, közös gondolkodásra építő késő délutáni óra.

E pénteki napon egyrészt szeretnénk megmutatni Önöknek, mik vagyunk mi: a HELY történetével foglalkozó intézmény. Mit tudunk Önöknek, pedagógusoknak nyújtani, mire tudnak használni minket, mire vagyunk képesek és hol húzódnak a határaink.

Másrészt szeretnénk megmutatni, kik vagyunk mi: muzeológusok, gyűjteménykezelők, múzeumpedagógusok, intézményvezetők. Mivel foglalkozunk nap mint nap, mi születik a kezünk nyomán, milyen céljaink, néha nehézségeink vannak, milyen kihívások érnek bennünket, és főleg, miben tudunk segítségükre lenni munkájuk során.

A kérdések megválaszolásához ezer esztendős sétát teszünk, miközben Piast Erzsébettel, Zichy grófnéval találkozunk, és kitérőt teszünk a retró világába.

Időpont: október 11. 16-18 óráig (a program a Goldberger Textilipari Gyűjteményben folytatódik 18-21 óráig)

Regisztráció szükséges!

Tóth Anita +36 1 / 250-1020 vagy toth.anita@obudaimuzeum.hu